36. Grafik Tasarım Sergisi İçin Geri Sayım Başladı!

36. Grafik Tasarım Sergisi

Bu yıl 36.sı düzenlenecek Grafik Tasarım Sergisi 11 Aralık 2017 tarihinde açılıyor. Geçtiğimiz 1 yılın en nitelikli tasarımlarını ve üretimlerini belirlemeyi amaçlayan sergi için başvuru süreci başladı. 36. Grafik Tasarım Sergisi Yarışması’na erken katılım için son gün 15 Eylül; son katılım günü ise 29 Eylül. Katılım için GMK üyesi olma şartının aranmadığı, tüm tasarımcılara açık olan yarışmada 36 kategori yer alıyor. Jenerik Tasarımı ise bu yıl kapsamını ödül çeşitleri bakımından genişleten yarışmanın yeni açılan kategorisi.

Yarışmanın bu yılki Seçici Kurulu; Can Usta, Güven Borça, Tayga Soysaltürk, Levent Bekata Özdikmen, Mehmet Ali Türkmen, Mehmet Kızılay, Melike Taşçıoğlu, Onur Yazıcıgil, Pınar Birim ve Yetkin Başarır’dan oluşuyor. Öğrenci Projeleleri Seçici Kurulu’nda ise Taner Ardalı, Meriç Karabulut ve Kemal Molu yer alıyor.

Yarışmada her yıl çeşitli vakıf ve kurumların katkılarıyla dağıtılan özel ödüllerin sayısı da arttırıldı. Bikem Özsunay Vakfı Afiş Özel Ödülü; Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü; Emin Barın Logotayp Özel Ödülü; İhap Hulusi Afiş Özel Ödülü; Sait Maden Tipografi Özel Ödülü; TÜYAP Kitap Kapağı Özel Ödülü veDoğan Kitap Öğrenci Projeleri Özel Ödülü’ne ek olarak bu yıl Wacom işbirliği ile GMK İllüstrasyon Özel Ödülü ve Tevfik Aydın Saat işbirliği ile GMK Tipografi Özel Ödülü; GMK Yazı Karakteri Özel Ödülü ve GMK Öğrenci Projeleri Özel Ödülü de verilecek.

Yarışmaya ilişkin detaylı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşılabilir.

Kaynak: Gmk

Tags